“Bursa 17. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı” (BURTARIM 2019) ile “12. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı”, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır’ın katılımıyla kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde 14 ülkeden 285 firma ve temsilciliğin katılımıyla gerçekleştirilen fuarların açılış kurdelesi, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kacır, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve protokol katılımcıları tarafından kesildi.

Son teknolojik ürünlerin sergilendiği, bilgi, tecrübe ve üretimlerin üretici ile tüketiciyi buluşturma noktası olan fuarlarda Tarım Kredi Kooperatifleri Balıkesir Bölge Birliği, Gübretaş, Tarkim, Tareks, Bereket Sigorta, Tarım Kredi Yem, TK Birlik ve İmece Plastik aynı stantta yer alarak ürünlerini ve bilgilerini ziyaretçilerine sundular. Tarım Kredi standı ilk günden itibaren ziyaretçi akınına uğradı.

Fuara, Başkan Kacır’ın yanı sıra Balıkesir Bölge Birliği Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Balıkesir Bölge Müdürü Hilmi Tunahan Eyice, Tareks Genel Müdürü Burhanettin Topsakal ve Genel Müdür Yardımcısı Kamil Yılmaz, Kütahya Bölge  Müdürü Özkan İnci, Tarım Kredi  Yem Kütahya Şube Müdürü Hüseyin Durmuş,  Balıkesir Bölge Müdür Yardımcıları Selçuk Yavuz, Gökhan Avcı ve Tuğrul Çobanoğlu, Tarım Kredi Yem Balıkesir Şube Müdürü Fatih Akgün ile iştiraklerin fuar yetkilileri katıldı.

Fuarlara Balıkesir Bölge Birliği organizasyonu kapsamında bu yıl 7 iştirak firma ile katıldıkları bilgisini veren ve fuarların son teknoloji ürünler ile bilgiyi, tüketici ile buluşturduğuna dikkat çeken Bölge Müdürü Eyice, 2019 Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarında iştirakler ile Tarım Kredi Kooperatiflerinin de ürün ve hizmet sektörü çerçevesinde yerini aldığını belirtti.

Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 8 Ekim 2019 tarihinde açılan fuar 5 gün boyunca ziyarete açık olacak. 14 ülkeden 285 firma ve temsilciliğin katılımıyla gerçekleştirilen fuarda ziyaretçiler; 5 salon ve 52 bin metrekare alanda ağırlanıyor.

Ferdi KARDAŞ – Erdal EROĞLU / BALIKESİR