TKK Balıkesir Bölge Zeytin Sezonunda Sahada

TKK Balıkesir Bölge Birliğine bağlı olup zeytin üretim sahasında bulunan Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından Tarım Kredi Birlik fabrikasına ziyaret gerçekleştirildi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Balıkesir Bölge Birliğine bağlı olup zeytin üretim sahasında bulunan Balıkesir körfez, Bursa Orhangazi ve Gemlik körfez ile İznik çevresinde faaliyet gösteren Tarım Kredi Kooperatif yetkilileri tarafından Tarım Kredi Birlik Gömeç zeytin ve zeytinyağı fabrikasına ziyaret gerçekleştirildi.

TKK Balıkesir Bölge Birliği Müdürü Vedat Altın ve Bölge Birliği Müdür Yardımcısı Selçuk Yavuz’un da bulunduğu ekip Tarım Kredi Birlik Gömeç şubesindeki fabrikayı gezerek incelemelerde bulundular. Fabrikada  gerçekleştirilen toplantıda konuşan TKK Balıkesir Bölge Birliği Müdürü Vedat Altın ortak ürünlerinin değerlendirilmesi kapsamında sahada olduklarına dikkat çekerek her yıl artarak üreticiye daha fazla destek olduklarını kaydetti.

Tarım Kredi Birlik Gömeç  Şube Müdürü Serkan Sayın da  fabrikanın geçtiğimiz yıl yeni inşaa edilerek  Balıkesir körfezde, Bursa körfez bölgelerinde  özellikle ortak ürünlerinin işlenmesi ve değerlendirilmesi noktasında zeytin alımı ve zeytinyağı üretimi konusunda faaliyet gösterdiği bilgisini aktararak  fabrika ve faaliyetler hakkında bilgi verdi.

Okunma 636 defa