TKK BALIKESİR BÖLGE BİRLİĞİNDE ÜRÜN ALIMLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Bölge Müdürümüz Hilmi Tunahan Eyice Ürün Alımları İle İlgili Açıklamalarda Bulundu.

                 Tarım Kredi Kooperatifleri Balıkesir Bölge Birliği olarak çiftçilerimizin ihtiyaçları doğrultusun da çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor.

                  Bu kapsam da Bölge Birliğimize bağlı olan Kooperatiflerimiz de ürün alımları kapsamın da arpa, buğday, çeltik, dane mısır, sebze, meyve, silajlık mısır, zeytin, zeytinyağı, büyükbaş ve küçükbaş hayvan alımları konusun da Balıkesir, Bursa ve Çanakkale yöresindeki çiftçilerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha göstermiş olduk. Amacımız değerli çiftçilerimizin desteğimizi her daim hissetmeleri.

                   Geçtiğimiz yıl bu dönem de takriben 21.600.000 adet/kg miktarında ürünü 20.800.000 TL olarak değerlendirmiş bulunmaktayız. Aynı dönem olarak bu yıl yaptığımız ürün alımları ise 24.600.000 adet/kg civarında olup 29.500.000 TL tutarında ortaklarımızdan ürünü alındığını dolaylı yoldan da Ülke ekonomimizin gelişmesinde de önemli bir rol oynadığımızı göstermiş olduk.

                    Yine aynı şekil de geçen yıl 62 Milyon TL değerin de ürün alımı yapıldığını; 2019 yılı için belirlediğimiz en az 100 Milyon TL’lik ürün alımı hedeflediğimizi. Önümüzdeki süreçte bu hedefimizi bölgemiz de hasat dönemi olan; yağlık ayçiçeği, silajlık mısır, zeytin, sebze ve meyve gibi ürünlerin de katkısıyla Kurumumuz Kooperatifleri ve saha elemanları vasıtasıyla değerlendirerek elde edeceğimizi belirtmek isterim.

                   Hedeflerimiz arasında Ülke topraklarının daha verimli kullanılmasını teminen ve çiftçilerimizin her konu da daha bilinçli planlama yaparak ekonomimize katkıda bulunmak. Bunların yanın da cefakar çiftçilerimizi; meşakkatli işlerinin yanında bir de Pazar aramak zorunda bırakmamak ve onların piyasa şartlarına uyum sağlamasına yardımcı olarak geleceğe güvenle bakmasını sağlamaktır.

Erdal EROĞLU/Ferdi KARDAŞ,BALIKESİR

Okunma 64 defa